Rīgas autorvirtuves restorāns Ikos Olivia svin pirmo jubileju
Ikos Olivia, kas vēsturiskajā jūgendstila kvartālā atvērās 2018.decembrī, gada laikā jau ir spējis iekarot stabilas pozīcijas Rīgas labāko restorānu vidū kā vieta, kur baudāma īpaša Vidusjūras virtuve.
Par godu pirmajai jubilejai restorāna komanda šefpavāra Aleksandra Kardaša vadībā ir izveidojusi īpašu Ziemas ēdienkarti, kurā ir iekļauta savvaļas brieža gaļa no Jaunzēlandes ar arktiskajām ogām un sēnēm no Somijas ziemeļiem; Kamčatkas krabji ar Stracatella sieru; risoto ar jūras ežu krēmu; gigantisks paltuss no Ziemeļatlantijas un gulašzupa, ko gatavo no vēršu astēm un madeiras. Desertā – braunijs no Kostarikas melnās šokolādes ar melno ķiploku marmelādi un saldējums no arktiskajām lācenēm. Ziemas ēdienkarte restorāna apmeklētājiem būs pieejama līdz februārim, tāpat ikviens viesis saņems īpašu komplimentu no šefpavāra.
Restorāna šefpavāru Aleksandru Kardašu dēvē par norvēģu maestro: pēdējos astoņus gadus Aleksandra pamata darba vieta bija restorāns Varangerkokken Vardas salā (Norvēģija), bet viņš stažējās labākajos ar Michelin zvaigznēm apbalvotajos Spānijas (Akelarre, Arzak), Austrijas (Steirereck) un Singapūras (Burnt Ends) restorānos. Šajā laikā Aleksandrs izpētīja jūras velšu bagātīgo pasauli un iemācījās tās gatavot kopā ar arktiskajām ogām.
Pateicoties tam, Ikos Olivia kulinārās paletes pamats ir jūras veltes, tostarp tik neparastās fermentētās vilkzivis un maigie, krēmveidīgie jūras eži, ziemeļu mencas и un karaliskie krabji. Ikos Olivia īpašais ēdiens – āte jebjūras fazāns, ko Atlantijas okeāna ziemeļu daļā audzē fermā Stolt Sea. Rīgas restorāna ēdienkartē ir pieejami divu veidu tunči, gan visiem zināmie toro maguro, gan arī ar spilgtu garšu apveltītas tunzivis, kam pagaidām nav vārda un kas nozvejotas pie Spānijas krastiem, netālu no Kadisas. Pēc īpašas norvēģu receptes fermentēti laši un no Galīsijas piegādāti astoņkāji.
Ēdienkartē ir arī gaļa: steiki no populārās Īrijas fermas John Stone un hamons. Kopā ar pamatēdieniem te pasniedz lielisku skandināvu maizi, kas cep uz vietas no pieciem veidu graudiem, kas malti ar rokām, kā arī ar kurjeru piegādātu siltu maizi no Vācijas un tomātu – aveņu aizdaru. Un, visbeidzot, Ikos Olivia ir viena no retajām vietām Baltijā, kur var nogaršot īstu skandināvu akvavītu.