Puķu kāposti vārot paliek balti, ja ūdenim pieliek mazliet cukura; to pašu var panākt, ja vārāmam ūdenim pielej mazliet piena.
Puķu kāpostus no kukaiņiem atbrīvo, pirms vārīšanas uz 15 minūtēm iegremdējot kāpostus ūdenī, kam pievienots mazliet sāls un etiķis.
Ja dārzeņus pēc vārīšanas neizņem no ūdens novārījuma, tie kļūst ūdeņaini un negaršīgi. Tikai puķu kāposti, turēti ūdens novārījumā, nezaudē savas garšas īpašības.
Vitamīni dārzeņos labāk saglabājas, ja tos mazgā ātri un tūlīt liek vārīties slēgtā traukā mazā ūdens daudzumā. Jāliek jau verdošā ūdenī.
Lai ātri izvārītu bietes, tās ir jāvāra 20 minūtes, tad noliet ūdeni un ieliet aukstu.
Sakņaugiem sals nekaitē, jo gandrīz nemaina to garšu.Ilgstošai produktu uzglabāšanai jāseko, lai temperatūra būtu nemainīga.
Dažus produktus (piemēram, sīpolus, ķirbjus) var uzglabāt gaismā vai tumsā, taču lielākā daļa produktu ir jāuzglabā tumsā.
Lai tomātu mizu varētu vieglāk atdalīt, tos ietiek verdošā ūdenī un tūlīt pēc tam - aukstā, sk. blanšēt.
Sagriezti sīpoli saglabā svaigumu, ja tos ieliek traukā, kas izkaisīts ar sāli.
Dažādus dārzeņus vajadzētu uzglabāt atsevišķi, bet vienā konteinerā vai kastē var uzglabāt, piemēram, sīpolus un ķiplokus, burkānus un bietes, bietes un kartupeļus.
Ja augļus un dārzeņus uzglabā kopā, augļi uzsūc dārzeņu smaržu.
Novērots, ka, ābolus un kartupeļus uzglabājot vienā pagraba telpā, tie ātrāk bojājas.
Parasti uzmanība tiek veltīta āboliem, jo tiem zūd aromāts un pasliktinās garšas īpašības, taču arī kartupeļi glabājas sliktāk.
Vēl sliktāk glabājas burkāni, ja to tuvumā tiek turēti āboli, jo augļi izdala etilēnu, kas veicina produkcijas ātrāku nogatavošanos un uzglabāšanās ilguma samazināšanos.
Pētersīļi un selerijas pat minimālā temperatūrā gaismas apstākļos var atsākt augšanas procesus.
Horeca