Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Raksti

27.07.2011

Veselīgs dzīvesveids

Veselīgs dzīvesveids Bieži dzirdēts par veselīgu dzīvesveidu, bet ko īsti tas nozīmē? Kopumā tas nozīmē, ka cilvēks nesmēķē, saglabā atbilstošu svaru, lieto veselīgu pārtiku un nodarbojas ar sportu. Patiesībā tas ir vienkāršāk nekā izklausās.

Galvenais ir veidot pamazām ieviest pārmaiņas savā dzīvē, piemēram, brokastīm pievienot augļus, izdzert papildus glāzi ūdens. Ir vairāki veidi, kā sākt dzīvot veselīgāk, neieviešot drastiskas pārmaiņas savā dzīvesveidā.

Mūsdienu darba vidē aizvien lielāka problēma kļūst kustību trūkums. Laika trūkuma dēļ cilvēki aizvien mazāk laika atvēl fiziskām aktivitātēm, tāpēc veselīga dzīvesveida speciālisti iesaka vienkāršus veidus, kā ieviest vairāk kustību savā dzīvē, pilnībā neizmainot savu dienaskārtību:

Izslēgt televizoru. Vienreiz nedēļā izslēdzot televizoru, kad ir pierasts to skatīties, un padarīt jebko citu, kas saistīts ar kustībām, piemēram, iziet pastaigā.
Staigāt vairāk. Meklēt veidus, kā biežāk pārvietoties kājām. Ejot uz veikalu, izmest papildus līkumu, izmantot kāpnes nevis liftu, nelielus attālumus veikt kājām utt.
Darīt mājas darbus. Strādāt dārzā, tīrīt putekļus, slaucīt grīdu, tās visas ir kustības, kas ir noderīgas, bet neprasa lielu piepūli.
Staigāt, kamēr runā. Kad runā pa telefonu, pastaigāt apkārt. Tas ir lielisks veids, kā kustēties, tajā pašā laikā darot to, kas nepieciešams.
Ievērot. Uztaisot sarakstu ar fiziskām aktivitātēm, var izdomāt veidu, kā, piemēram, vienkāršu sēdēšanu, aizstāt ar ko aktīvāku.

Ievērojot šīs mazās lietas, uzlabojas jūsu pašsajūta un ar laiku par to vairs nav jāpiedomā, jo tas sagādā prieku un to ir vieglāk ievērot, tā rāda pētījumi saistībā ar veselīgu dzīvesveidu.

Sabalansēts uzturs ir svarīga veselīga dzīvesveida sastāvdaļa. Tā ne tikai var kontrolēt svaru, bet arī uzlabot veselību, pašsajūtu un dzīves kvalitāti. Nav jāievēro speciāla diēta, lai to sasniegtu, pietiek ievērot dažas vienkāršas lietas:

Ēst vairāk augļu. Pievienot tos pie savām brokastīm, salātiem vai pusdienām
Pievienot dārzeņus. Pievienot dārzeņus visur, kur iespējams – papildus dārzeņi pie gaļas vai tomāts uz sviestmaizes. Vienmēr turot dārzeņus tuvumā, ir vieglāk neķerties klāt kam neveselīgākam.
Nomainīt garnējumu. Salātiem izvēlēties, piemēram, nevis majonēzi vai krējumu, bet citronu sulu vai ko citu liesāku.
Radīt aizstājējus. Nomainot pilnpienu pret vājpienu vai krējumu pret citu ar mazāku tauku procentu, tiek uzņemtas mazāk taukvielu bez lielas jūtamas atšķirības. Šis princips attiecas uz ļoti daudziem produktiem.

Ieviešot savā dzīvē šādas mazas pārmaiņas, var just lielas izmaiņas savā dzīvē un pašsajūtā. Šie ir visai vienkārši veidi, kā sākt dzīvot veselīgāk, bet līdz ko tie tiek pārņemti un pierasts pie tiem, rodas vēlme veidot savus jaunus veselīgus ieradumus.

Lai veicas!

  

Saistītie raksti

Jēra cepetis Lieldienās
Mājas Kafejnīcu Dienas turpinās
Kokteiļi – reiz un tagad
Šampanieši ir klāt!
À lacarte vēlās brokastis Hercogs Ķīpsala


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts