Vokpanna atšķiras no parastās ar formu, tai ir blīva apakša ar mazu diametru un pagarinātām augtām sieniņām. Vēsturiski vok ēdienus gatavoja uz atklātas uguns.
Dažkārt ķīniešu restorānos gatavo ēdienus viesu klātbūtnē, kuru laikā var novērot kā uguns liesmas ieskauj augstās vok pannas sienas, kas ir autentisks vok ēdienu gatavošanu paņēmiens.
Vēl vok ēdienu gatavošanas metode ir ātra cepšana karstā eļļā. Tādējādi produkti saglabā vairāk barības vielu, un to garša kļūst bagātāka.
Izvēlēties "pareizo" vok
Tagad vokpannas ir galvenokārt izgatavotas no nerūsējošā tērauda, vara vai alumīnija. Izmantot vok ar īpašo nepiedegšanas pārklājumu nav ieteicams, jo vok ēdienu pagatavošanai nepieciešama augsta temperatūra, kas bojā iepriekšminēto pārklājumu.
Pirms vok pannas lietošana, tā rūpīgi jānomazgā.
Vok ēdienu gatavošana
Tā kā cepšanas process ir ļoti ātrs, tad sastāvdaļām jābūt smalki sagrieztām, jo lieli gabali var izcepties tikai no ārpuses, bet iekšpusē var palikt neapstrādāti.
Bez tam, ir jāievēro noteikta secība pievienojot produktus - pirmos liekt tos, kuri gatavojas ilgāk nekā citi. Gatavošanas laikā produkti nepārtraukti jāmaisa. Nekādā gadījumā necepiet pārāk ilgi - dārzeņiem jābūt kraukšķīgiem, ne viss tvaicētiem!
Vok cepšanai priekšroku jādod augu eļļai - piemēram, sezama eļļa, piešķir ēdienam maigu garšu.
Galvenais ēdiens - nūdeles
Visvienkāršākā ēdiens, ko var pagatavot vokpannā ir nūdeles. Nūdeles ir iepriekš jānovāra sālsūdenī. Gaļu sagriež mazos gabaliņos, apcep viegli, tad pievieno sasmalcinātu ingveru un ķiplokus, un pēc 20-30 sekundēm, pievieno smalki sagrieztus dārzeņus -burkānus, sarkano sīpolu, papriku un sēnes (tradicionāli šitake).
Beigās pievieno mērci- biezu terijaki vai sojas un vārītas nūdeles.
Ātri samaisa un pārliek dziļā traukā.