Horeca, viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri

Ekspertu padomi

Horeca ABC - par gaļu

Gaļa ir augstvērtīgs uzturlīdzeklis. Tā satur pilvērtīgas olbaltumvielas, taukus, vitamīnus, ekstraktvielas un minerālvielas.


Tradicionāls gaļas sautējums
Gaļu pirms sautēšanas apcep uz pannas nelielā eļļas daudzumā. Kad gaļa ir apcepta to liek sautējamā traukā, pievieno buljonu vai ūdeni uzliek vāku un turpina gatavošanu uz nelielas liesmas. Tradicionāli sautējumam pievieno  sīpolus, ķiplokus, piparus, dārzeņus un dažādas garšvielas. Kad gaļa ir gatava, tad mērci iebiezina ar kviešu miltiem


Cepta gaļa
Cepšanai izmanto jaunāku dzīvnieku gaļu, visbiežāk izvēlās muguras daļas vai ciskas mīkstumu, kas ir sulīgāki un mīkstāki. 
Cepšanai garda ir fileja, kas atrodas abās pusēs mugurkaulam. No filejas resnākā gala gatavo bifšteku, no vidējās daļas - fileju, bet no gala - langetu.
No muguras daļas gatavo karbonādes un šķēlēs ceptus ēdienus. Gaļas mīkstumiem noņem cīpslas, plēves un griež- 2 cm biezās šķēlēs. Pirms cepšanas var gaļu izdauzīt ar gaļas āmurīti.
Gaļas šķēles cep sakarsētos taukos tik ilgi, līdz , iedurot gaļā dakšiņu, no gaļas iztek caurspīdīga gaļas sula. 

Cepetis
Cepešiem, izvēlās cūkas, liellopa, jēra vai teļa gaļas ciskas vai muguras gabalus - 3-5 kg smagus.
Lielākus gabalus ir grūtāk izcept, jo vidū paliek jēls. Pirms cepšanas gaļas gabalam noņem plēves un cīpslas, ierīvē ar garšvielām un apcep sakarsētos taukos. Cepeša gatavošanai jāparedz 2-3 stundas.


Vārīta gaļa
Vārīšanai izvēlās liellopa, teļa, cūkas vai putna gaļu. Vārīšanai ņem mīkstākās daļas- ciskas, muguras gabalus, krūtiņu.
Gaļu liek aukstā ūdenī. Kad gaļas buljons sāk vārīties, to noputo un tad pievieno garšsaknes- sīpolus, ķiplokus, selerijas, lauru lapu, piparus. Turpina vārīt uz lēnas uguns, līdz gaļa mīksta.




  

Saistītie raksti

Fetas siers
Daži padomi, kā pareizi uzglabāt maizi
Perfekts risinājums pannu mazgāšanai
Melnās sezama sēklas
Rīsu putra pienā vārot nesalips, ja


Parakstīties uz jaunumiem

Vārds, uzvārds E-pasts