AS Eco Baltia plāno iegādāties Lietuvas uzņēmuma Ecoservice vairākuma akcijas
Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas un atkritumu pārstrādes uzņēmumu grupa Eco Baltia ar privātā kapitāla investoru – INVL Baltic Sea Growth Fund un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas –atbalstu ir panākusi vienošanos par pirkuma darījumu, kas paredz Lietuvas vadošā vides apsaimniekošanas uzņēmuma Ecoservice vismaz 85% akciju iegādi.
“Ecoservice” akciju iegāde no privātā investīciju fonda BaltCap Private Equity Fund II tiks pabeigta, tiklīdz būs saņemts Lietuvas Konkurences padomes apstiprinājums.
Ecoservice grupa sastāv no vairākiem uzņēmumiem, kas darbojas dažādās jomās – sadzīves atkritumu apsaimniekošanā, otrreizējo izejvielu pārstrādē un būvniecības atkritumu savākšanā, kā arī sniedz citus ar vides apsaimniekošanu saistītus pakalpojumus. Uzņēmums Lietuvā nodarbina aptuveni 900 darbinieku un pagājušajā gadā guva 35 miljonu eiro lielus ieņēmumus.
Māris Simanovičs, Eco Baltia valdes priekšsēdētājs: “Šis ir jauns posms AS Eco Baltia attīstībā, kas mums kā Latvijas uzņēmumam palīdz stabilākiem soļiem virzīties starptautiskajā tirgū, nostiprinot pozīcijas kā lielākajai vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupai Baltijā. Ar šo apvienošanos vērtēts, ka Grupas kopējie ieņēmumi palielināsies par vairāk nekā 50%, sasniedzot vairāk nekā 100 miljonus eiro. Apvienojot savus un Ecoservice resursus, mēs spēsim klientiem piedāvāt jaunas produktu līnijas un pakalpojumus gan Latvijā, gan Lietuvā. Tā kā aprites ekonomika Baltijas reģionā un visā Eiropas Savienībā ieņem arvien būtiskāku lomu, Eco Baltia ir teicamā pozīcijā, lai spertu nākamos soļus tās veicināšanā, kā arī uzņēmumu grupas izaugsmē.”
Vitauts Plunksnis (Vytautas Plunksnis), INVL Baltic Sea Growth Fund partneris un Eco Baltia padomes priekšsēdētājs: “INVL Baltic Sea Growth Fund 2020. gadā investēja Eco Baltia, un pašlaik plānojam ievērojami paplašināt uzņēmumu gan dabiskās izaugsmes ceļā, gan pievienojot citus uzņēmumus. Attīstības vīzijā uzsvaru vēlamies likt uz diviem specifiskiem segmentiem – PET otrreizēju pārstrādi un atkritumu apsaimniekošanu. Šis konkrētais darījums ir svarīgs uzņēmuma veiktspējas palielināšanai un nozīmīgs solis iepriekšminēto mērķu sasniegšanā.”
Sauļus Budrevičs (Saulius Budrevičius), Ecoservice izpilddirektors un līdzīpašnieks: “BaltCap stratēģiskais atbalsts ļāva mums izvērst “Ecoservice” darbību, paplašinot to no 14 līdz 25 pašvaldībām, un gandrīz divkāršot sniegto pakalpojumu apjomu. Pēdējo septiņu gadu laikā esam gandrīz divkārt palielinājuši arī “Ecoservice” darbinieku komandu. Sadarbībā ar Eco Baltia ceram uz turpmāku pakalpojumu klāsta paplašināšanu un ieguldījumu aprites ekonomikas veidošanā Lietuvā”.”
Šarūns Alekna (Šarunas Alekna), BaltCap Private Equity Fund II partneris, atzīst, ka ir gandarīts par to, ka, atrodoties BaltCap paspārnē, Ecoservice ir nostiprinājis savu pozīciju kā vadošais un vismodernākais vides pakalpojumu sniedzējs Lietuvā: “Mēs esam pagodināti sadarboties ar Ecoservice komandu un sniegt savu artavu uzņēmuma izaugsmē. Ir svarīgi, ka jaunajam īpašniekam ir plaša pieredze šajā sektorā – mēs esam ļoti gandarīti, ka varam būt liecinieki Ecoservice izaugsmei.”
2020. gadā Eco Baltia ieņēmumi auga par ~6,1%, sasniedzot 75 miljonus eiro. Eco Baltia piedāvā pilna cikla atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus no savākšanas un šķirošanas līdz loģistikai, vairumtirdzniecībai un otrreizējo izejvielu pārstrādei. Grupa Latvijā nodarbina aptuveni 900 darbinieku, un grupas uzņēmumu portfelī ietilpst tādi tirgus līderi kā PET Baltija, Eco Baltia vide, Latvijas Zaļais Punkts un Nordic Plast.
Eco Baltia akciju turētāji ir INVL Baltic Sea Growth Fund (52,81%), Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (30,51%) un uzņēmuma vadība (16,68%).
165 miljonus eiro vērtais INVL Baltic Sea Growth Fund ir viens no lielākajiem privātā kapitāla fondiem Baltijā, Eiropas Investīciju fondam (EIF) darbojoties kā tā galvenajam investoram.
EIF ir piešķīris 30 miljonus eiro ar Eiropas Stratēģisko investīciju fonda atbalstu, kas ir svarīgs Eiropas Investīciju plāna (jeb Junkera plāna) elements, kā arī resursus no Baltijas Inovāciju fonda – visu fondu fonda iniciatīvas, kas radīta, sadarbojoties ar Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valdībām. Rezultātā plānots palielināt kapitāla investīcijas maza un vidēja izmēra uzņēmumos ar augstu izaugsmes potenciālu Baltijas valstīs.
Fonds plāno izveidot diversificētu uzņēmumu portfeli, mērķējot uz vairākuma akciju vai izteiktu mazākuma akciju darījumu iespējām budžetā no 10 miljoniem līdz 30 miljoniem eiro, kas uzrāda augstu izaugsmes potenciālu un spēju konkurēt globālā vidē.
Fonds fokusējas uz Baltijas valstīm un tādiem blakus esošiem reģioniem kā Polija, Skandināvija un Centrāleiropa. Fonds līdz šim ir investējis divos uzņēmumos, kas pārstāv veselības aprūpes un civilās inženierijas sektorus.
Fondu pārvalda viens no Lietuvas vadošajiem aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumiem, INVL Asset Management, kas ir daļa no Invalda INVL grupas.
INVL Asset Management ir daļa no INVL grupas, kas ir viena no vadošajām aktīvu pārvaldīšanas grupām Baltijas reģionā. Grupas uzņēmumi pārvalda kopējos un pensiju fondus, alternatīvas investīcijas, individuālus portfeļus, privātā kapitāla aktīvus un citus finanšu instrumentus.
Līdz 2019. gada beigām vairāk nekā 200 000 klientu Baltijas reģionā un starptautiskie investori ir uzticējuši grupai pārvaldīt savus aktīvus vairāk nekā 1 miljarda eiro vērtībā. Strādājot kopš 1991. gada un uzrādot labus un stabilus rezultātus, Invalda INVL grupa lepojas ar 28 gadu darba pieredzi privātā kapitāla aktīvu pārvaldībā Baltijas valstīs, Centrālajā un Austrumeiropā, palīdzot uzņēmumiem izaugt par tirgus līderiem savā nozarē.
Katrīna Ķeķe